Jędrusiowa Polana

Kraina słynie z pięknych krajobrazów, porywających zachodów słońca oraz całej sieci jezior o wyjątkowo czystej wodzie, własnie Jez. Białe jest tym najczystszym


Jedrusiowa Polana

Dolacz do nas na facebooku

Valid XHTML 1.0 Transitional

Untitled Document
Czym chata bogata...

Położona jest ona nad jednym z najczystszych jezior polskich - Jeziorem Białym - woda jest tu niezwykle przejrzysta, dzięki czemu amatorzy pływania i nurkowania bez trudu mogą podziwiać głębię jeziora. Każdy z Gości znajdzie tu coś dla siebie, młodzi rozrywkę, starsi ciszę i odpoczynek, aktywni możliwość wykazania się w sportach wodnych, (żagle, nurkowanie, windsurfing, kajak), a także na szlakach rowerowych oraz w siodłach końskich.

Polana Jędrusia to przede wszystkim pole namiotowe nad samą linią jeziora. Na potrzeby Biwakowiczów przygotowaliśmy:

  • piękną plażę o piaszczystym brzegu
  • długi pomost w literę L odgradzający brodzik od głębokiej wody
  • drewnianą zasiadaną wiatę, gdzie można się schować przed słońcem i letnim deszczem
  • wkomponowane w otoczenie stoliczki z siedziskami do biesiadowania i grillowania
  • wydzielone skalne ogniska z możliwością grillowania (grille zawieszane)
  • plac zabaw dla dzieci z trampoliną, huśtawkami i drewnianym parkiem przeszkód
  • chatę małolata pod namiotem
  • boiska do gry w siatkówkę (piaszczyste) i do piłki nożnej (trawiaste)
  • inne atrakcje

Na terenie polany znajdują się również skromne toalety z bieżącą wodą, kabina z prysznicem, zewnętrzny zlew do mycia naczyń, kosze na śmieci (obowiązuje segregacja) oraz parking. Lubiący porządek Pan Jędruś dba o czystość i ład, a także o bezpieczeństwo i komfort gości przez cały okres funkcjonowania Polany, czyli od maja do września.

Przyroda obdarzyła w szczodre dary Ziemię Gostynińską. Jezioro Białe pełne jest wszelakich ryb, o czym świadczą rzesze wędkarzy przybywających na łowy. Spotkać tu także można co roku płetwonurków, żeglarzy i windsurfingowców. Gorzewo znajduje się na terenie Włocławsko-Gostynińskiego Parku Krajobrazowego, gdzie zaobserwować można wiele zwierząt: stada saren i jeleni, łosie, dziki, lisy, zające, ptaki drapieżne i wiele innych dzikich mieszkańców okolicznych lasów i bezdroży.

Właścicielom koni możemy zaproponować przechowanie ich ulubieńców w stajni w towarzystwie naszych wielkopolan, gdzie będą miały fachową opiekę i wspaniałe warunki na pastwiskach. Proponujemy Państwu pensjonat dla koni.

Co roku Polana przyciąga swoim urokiem i niskimi opłatami wielu turystów z całej Polski i zagranicy, wodniaków, miłośników odpoczynku, ciszy, zabawy i rekreacji na łonie przyrody. Wszyscy goście mogą uwiecznić swój pobyt na Polanie wpisując się do Kroniki Gości.

Dla zainteresowanych niedaleko Polany znajduje się kompleks hotelowy z zapleczem sportowym (korty, wypożyczalnia sprzętu żaglowego, restauracje, dyskoteki, korty tenisowe, itp.), a także baza nurkowa, wiele punktów gastronomicznych, sklepów i dancing.

 


Copyright 2007 by www.jedrusiowapolana.pl All rights reserved.
statystyka